Медична допомога при гострому інфаркті міокарда

Авторія

Медична допомога при гострому інфаркті міокарда

Медична допомога при гострому інфаркті міокарда входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу – повний спектр медичної допомоги також. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.

? Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку:
➡️ 25 261 грн – за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;
➡️ 43 573 грн – із проведенням стентування. Варто зауважити, що стенти Програма медичних гарантій не покриває. Їх заклади охорони здоров’я отримують шляхом централізованих закупівель МОЗ.
❓Що є безоплатним для пацієнта в межах пакету:
◼ Первинний огляд лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функцій.
◼ Екстрена діагностика.
◼ Безперервний моніторинг стану пацієнта.
◼ Цілодобове проведення лабораторних досліджень: необхідні аналізи крові, визначення групи крові і резус фактору, інші лабораторні дослідження відповідно до медичних потреб пацієнтів.
◼ Цілодобові інструментальні дослідження (КТ, МРТ, ЕКГ, ЕХО-КГ, ангіографія, рентгенологічне дослідження).
◼ Проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку, як мінімум за одною інфаркт-залежною артерією.
◼ Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
◼ Безоплатні ліки та лікарські засоби з Національного переліку ліків.
◼ Медична реабілітація в гострому періоді.
◼ Харчування
? Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу по пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарду” можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/18Zho1e (пункт 7).
❓У яких випадках медична допомога безоплатна:
– при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги;
– при переведенні з іншого закладу чи підрозділу;
– самозвернення пацієнтів у невідкладному стані.
Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити згідно з маршрутом пацієнта безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування гострого інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні екстрено провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження. В тому числі – ангіографічне дослідження коронарних судин. НСЗУ укладає договори на лікування інфаркту лише з тими медичними закладами, які мають ангіограф.
? Знайти лікарні, які уклали договір з НСЗУ на 2022 рік за напрямом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” можна на дашборді https://cutt.ly/A8ZhWkY, сторінка 3. У полі «Напрям, група послуг» потрібно обрати відповідний напрям – заклади відобразяться на мапі.

Про автора

ія administrator