УРОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЧОЛОВІКІВ ПОХИЛОГО ВІКУ

АвторАдміністрація

УРОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЧОЛОВІКІВ ПОХИЛОГО ВІКУ

Найбільш поширеними захворюваннями чоловіків похилого та старечого віку є доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГ ПЗ )стара назва аденома простати, передміхурової залози. В зв’язку з збільшенням тривалості життя кількість хворих на ДГ ПЗ значно зростає. Частота клінічних проявів захворювання чоловіків в віці до 40 років складає 10 %, в віці 75 – 80 років збільшується до 80%. Як мінімум у кожного третього п’ятидисятилітнього чоловіка ДГ ПЗ є причиною появи помірних або виражених урологічних симптомів.

Якщо у Вас були випадки:

коли Ви змушені прокидатися вночі, щоб сходити в туалет

– чи знайома Вам ситуація, коли важко відкласти акт сечовипускання?

– чи відчуваєте Ви свій сечовий міхур наповненим навіть після закінчення акту сечовипускання?

– чи приходилось Вам напружуватися для того щоб розпочати акт сечовипускання, а потік сечі здається Вам слабким?

Якщо Ви відповіли на ці питання ствердно – існує висока вірогідність того, що це пов’язано з збільшенням розмірів передміхурової залози внаслідок ДГПЗ або раї у простати.

ДГ ПЗ є прогресуючим захворюванням з поступовим розвитком ускладнень: гостра затримка сечі, гематурія (кровотеча ), рецидивуюча інфекція, камені сечового міхура і ниркова недостатність, що не тільки знижує якість життя, але і:погіршує прогноз для пацієнтів.

При появі вище означених симптомів Вам необхідною звернутися до лікаря- уролога з метою обстеження і встановлення діагнозу.

Точний та ранній діагноз ДГ ПЗ веде до кращого лікувального ефекту та визначеного вибору лікування. ДГПЗ може призвести до повної блокади сечовипускання ( так звана гостра затримка сечі). А подібний стан можна лікувати в більшості випадків, тільки хірургічним шляхом.

В більшості випадків проблему збільшення передміхурової залози можна вирішити з допомогою досвідченого лікаря, який призначить Вам необхідне медикаментозне лікування препаратами, які покращують випорожнення сечового міхура або зменшують розміри простати.

Тепер Ви знаєте, що існує можливість уникнути операції на передміхуровій залозі або, по крайній мірі, максимально відтягнути час її проведення.

Успіхи сучасної медицини створюють ілюзію, що вилікуватися просто. Зараз доступи і схеми лікування в довідниках та Інтернеті, а аптеки, як правило, продають ліки без рецептів. Але кожна людина має свої особливості щодо стану здоров’я та перебігу захворювання і потребує суто індивідуального підходу в лікуванні. Це може забезпечити тільки кваліфікований фахівець. При самолікуванні хвороба не тільки не пройде, але і може перейти в більш важку форму і проявитися у вигляді різких ускладнень. В зв’язку необхідно пам’ятати про злоякісні пухлини простати, які проявляються подібними до ДГ ПЗ симптомами, потребують сучасних методів дослідження для раннього виявлення раку простати і відповідного лікування.

Результати лікування ранніх стадій захворювання значно кращі, ніж коли захворювання виявляють в пізніх стадіях. Рак передміхурової залози найчастіше росте повільно. Потрібно більше 4 років, щоб пухлина подвоїлась в розмірах. Період безсимптомного росту є оптимальним часом для виявлення раку простати.

В зв’язку з чим, щорічний огляд чоловіків віком більше 50 років є обов’язковим для раннього виявлення захворювання.

Не зволікайте з візитом до лікаря.

Лікар-уролог В. Яковенко

Про автора

Адміністрація administrator